Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Aktif Olmaktadır?

Değerli müşterilerimiz,

Hosting ve bayi (reseller) hosting paketlerimizde sağlanan ücretsiz SSL sertifikası sunucularımıza eklenen tüm alan adlarında otomatik olarak aktif olmaktadır. Sitelerinizi sunucularımıza yönlendirmeden eklediğiniz durumlarda "Güvenli Değil" şeklinde hata alabilirsiniz. Bu durumda ilgili sorunu aşağıdaki adımları takip ederek çözebilirsiniz.

  • cPanel'e giriş yaparak SSL/TLS -> Siteniz için SSL yükleyin ve yönetin (HTTPS) kısmından kurulu olan sertifikayı kaldırınız.
  • Daha sonra cPanel ana sayfasına gelip "SSL / TLS Status" modülü üzerinden "Run AutoSSL" diyerek SSL sertikanızın kurulumunu sorunsuzca sağlayabilirsiniz. Hatasız bir kurulum için modül üzerinde tüm alan adlarını seçtiğinizden emin olunuz.
  • Siteniz üzerindeki http:// olan bağlantıları https:// olarak değiştirmeyi unutmayınız. Eğer WordPress kullanıyorsanız Really Simple SSL eklentisini kullanarak bu işlemi basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemleri yapıp birkaç dakika bekledikten sonra SSL sertifikanızın sorunsuz kurulup kurulmadığını aşağıdaki bağlantıdan kontrol edebilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra SSL sertifikası ile ilgili sorununuz çözülmediyse lütfen ilk önce tarayıcı ön belleğinizi temizleyip tekrar deneyiniz. Eğer hala devam ediyorsa bize sorun yaşadığınız alan adını destek talebi üzerinden iletirseniz sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

  • 17 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

PHP Sürümü ve Bileşenlerini Nasıl Seçebilirim?

Değerli müşterilerimiz, Hosting ve bayi (reseller) hosting paketlerimizde PHP sürüm ve...

Hosting SMTP Ayarları Nedir?

Değerli müşterilerimiz, Hosting ve bayi (reseller) hosting paketlerimiz için geçerli olan SMTP...

Siteme Erişim Sağlayamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Değerli müşterilerimiz, Eğer hosting veya bayi (reseller) hosting kullanıyorsanız erişim...

Reseller Hosting Özel NS Kullanımı Nasıl Yapılır?

Değerli müşterilerimiz, Bu makalede Bayi Hosting (Reseller) kullanıcılarımızın özel isim...

A CLASS IP Nedir ve SEO için Yararı Nasıldır?

Değerli müşterilerimiz, Bu makalede sizlere A  Class IP adresinin ne olduğundan ve SEO'ya...